Türkiye ISH Partneri Oldu

Dünyanın en önemli havalandırma, yenilenebilir enerji ve yapı teknolojileri fuarı olan ISH, Türkiye’yi partner ülke seçti.

havalandirma4Türkiye’de de, özellikle havalandırma ve yenilenebilir enerjiler konusundaki gelişmelerin artması, 2 bin 400’den fazla katılımcısı olan bu fuar için 14 – 17 Mart 2017 tarihlerinde Frankfurt ev sahipliği yapacak. Basın toplantısında  Messe Frankfurt İstanbul Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Tayfun Yardım, Messe Frankfurk Exhibiton GmbH CEO’au Wolfgang Marzin ve T.C. Ekonomi Bakanlığı Müsteşar yardımcısı vekili Tarık Sönmez ve daha birçok kişi konuşmacı olarak katılım gösterdi.

2015 yılındaki fuara sektör açısından en önemli buluşma noktası olduğu için yüzde 61 Almanya dışından katılım gerçekleşmişti. 2017 yılı  için ISH sloganı olarak da, Water, Energy, Life yani Su, Enerji, Hayat belirlendi.

Her Bölümün Anlamı Başka

2017 yılında insanlar ve banyolar teması  üzerinden düzenlenecek olan fuar, banyoda sağlık ve yenilikçi banyo tasarımı üzerinde hizmet verecek.

Doğal kaynakların korunması, içme suyu, tasarım ve sağlıklı yaşam temalarının yanı sıra, enerji verimliliği ve rahatlık temaları üzerinde de durulacak. Dünyanın en büyük fuarlarından biri olan ve 1960 yılından beri kesintisiz devam eden bu fuar, havalandırma, ısıtma, soğutma, banyo ve seramik alanında dev.

İki yılda bir düzenlenen bu fuar için katılım sağlayan ilk ülke Almanya ve Almanya’yı İtalya ve Türkiye takip ediyor.

Türkiye Üretim Merkezi Konumunda

Türkiye üretim açısından oldukça başarılı bir çizgide ilerlediği için, özellikle fuara dahil olmasının avantajlarını da yaşıyor.

Birçok firma satın alan Türkiye, Messe Frankfurt’un 175’den  fazla ülkede 650 milyon avroluk  satış gerçekleştirdi. Bu nedenle satın almalarda Türkiye de önemli bir ülke konumunda.

Havalandırma Sektöründe Yenilik

Üretici konumunda olan ve her geçen gün başarılı işlere imza atan Türk mühendisler, havalandırma sektörü konusunda da başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor.

2017 yılında daha fazla katılımcının olması beklenen Türkiye’de, şimdiden havalandırma, ısıtma, soğutma, banyo gibi birçok farklı sektörde katılımcı şirketler hazırlıklara başladı. Birbirinden başarılı firmaların projelerinin yer aldığı Türkiye, yenilikçi ve ufku genişletici bir şekilde ürünlerini pazarlama imkanı da buluyor.